Anasayfa Bizden Haberler Okullar Açıldı, Çocuklar İçin En İdeal Kahvaltı Yumurta
Okullar Açıldı, Çocuklar İçin En İdeal Kahvaltı Yumurta

Okullar Açıldı, Çocuklar İçin En İdeal Kahvaltı Yumurta

Uzun bir aranın ardından yeniden okulların açılması heyecan yarattı. Aileler bu süreçte çocuklarının vücut direncini ve bağışıklığını koruyacak gıdaları merak ediyor. Diyetisyen ve beslenme uzmanları gelişim çağındaki çocuklar için kahvaltının önemine vurgu yaparken en kaliteli protein depolarından biri olan yumurtanın her gün tüketilmesini öneriyor.Çocuklarına yumurta yedirmekte güçlük çeken ebeveynler için Çocuklarınıza yumurta yemeyi keyfe dönüştürün! Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Altaş Yumurta ise çocuklarımızın bağışıklığını güçlü tutmak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de 400’den fazla seçkin marketin raflarında sizleri bekliyor.

En Kaliteli Protein Deposu

Salgın döneminde hastalıklardan korunabilmek için hepimizin güçlü bir savunma sistemine ihtiyacımız olduğu bir gerçek. Beslenme uzmanları da özellikle gelişim çağındaki çocukların okuldaki bilişsel performanslarını yükseltmek için mutlaka kahvaltı alışkanlığı kazanmalarını öneriyor. Hayvansal gıdaların önemine de dikkat çeken uzmanlar kahvaltı menüsünde Yumurta, süt, peynir, yeşillik, mevsim sebzeleri ve et ürünlerine yer verilmesi gerektiği görüşünde.Koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlendiren yiyeceklerbaşlıklı yazımızdan detaylarını öğrenebilirsiniz.

Tatlı olarak pekmez ve bal gibi gıdalar tercih etmenin doğru olacağı görüşündeki uzmanlar kırmızı et ve balık tüketmenin önemini de vurguluyorlar. En kaliteli protein kaynaklarının başında gelen yumurta ise her gün en az bir tane tüketilmeli.

Pandemi Sürecinde Demir Eksikliği Vakaları Arttı

Kan değerlerine bakılmadan ezbere vitamin kullanmanın tehlikelerinden bahseden uzmanlar, demir ve protein eksikliğinin bu süreçte çocuklarda bolca görüldüğünü belirtti.

Okul kantinlerinde kızartma, cips gibi yağlı yiyeceklerin ve gazlı içeceklerin satışının yasaklanması ise olumlu bir gelişme. Buna karşılık öğrencilerin okulda tost ve ayran tüketebilecekleri, ara öğün olarak da 30 gramı geçmeyecek şekilde kuru yemiş tercih edebileceklerini söyleyen uzmanlara göre bu çağdaki bir çocuğun günde en az sekiz saat uyuması gerekiyor.

İyi ve verimli bir uyku için fiziksel aktiviteler de önem arz ediyor. Kış aylarında ise brokoli, kabak, ıspanak, pazı gibi yiyecekler çocukların direncini arttırıyor. C vitamini bakımından zengin meyveler de yine kış aylarının vazgeçilmez şifa kaynakları arasında.

Okul çağındaki çocukların hem öğrenme ve algılama becerisini geliştirmek hem de olası hastalıklara karşı bağışıklık direncini arttırmak için Altaş Yumurta sizleri bekliyor. Altaş Yumurta Adana’da, Mersin’de, Osmaniye’de ve Hatay’da…