Anasayfa Bizden Haberler Çocuklarınıza Yumurta Yemeyi Keyfe Dönüştürün!

Çocuklarınıza yumurta yemeyi keyfe dönüştürün!

Gelişme çağındaki çocukların kahvaltıda yumurta tüketmesi sağlıkları açısından çok önemli. Çünkü zengin protein kaynağı olan yumurtanın beyin ve zekâ gelişiminden kemiklerin güçlenmesine, doku onarımından göz sağlığına kadar sayılamayacak birçok faydası var. Ancak kimi zaman çocuklara kahvaltıda yumurta yedirmek ebeveynler için kabûs haline dönüşebiliyor. Anne-babalar, yumurtayı cazip hale getirmek için yaratıcılık sınırlarına zorlayarak çeşit çeşit görünümlerde menüler ortaya çıkarabiliyor.

Japonya’da yaşayan üç küçük kızın annesi de hazırladığı yumurta tarifleriyle sadece çocukların değil herkesin ağzının suyunun akmasına neden oluyor. Birbirinden ilginç ve güzel tasarımlarla yumurtayı çocuklarının beğenisine sunan Japon ebeveyn, büyüklerin bile aklını çelebiliyor.

Kendini 'Etoni Mama' olarak tanıtan ve 7, 9 ve 11 yaşında üç kız çocuğu bulunan anne, her gün adeta çizgi filmlerden çıkmış gibi görünen menüleri ile çocuklarına yumurta yemeyi keyif haline getiriyor.

Kyaraben Nedir?

Kyaraben, yani karakter bentosu tasarımı da denilen teknikle yaptığı menüleri Instagram hesabından da paylaşan kadının takipçi sayısı da 127 bine ulaşmış durumda. Yakın bir zamanda yemek kitabını çıkarmayı da düşünen Japon ebeveynin hazırladığı menülere ise etn.co_mam Instagram hesabından ulaşabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun…