Anasayfa Kurumsal ALTAŞ YUMURTA’NIN FAYDALARI

Altaş Yumurtanın Faydaları

Altaş Yumurtanın Faydaları
Yumurtanın Faydası - Enerji

ENERJİ

Yumurda, içeriğindeki B vitamini ailesindeki esas besinlerden biri olan kaolin sayesinde pek çok açıdan enerji verir. Metabolizmada kaolin mevcuttur ve merkezi sinir sisteminin çalışmasına yardım eder.

Yumurtanın Faydası - Bağışıklık Sistemi

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Yumurta içeriğindeki A ve B12 vitamini, folik asit, demir ve çinko ile vücuttaki savaşçı hücrelerin (akyuvar) güçlendirilmesi, antikor tepkisinin artırılması dahil pek çok bağışıklık sürecini destekler ve uyarır.

Yumurtanın Faydası - Katarakt

KATARAKT

Yumurta, içeriğindeki lütein ve zeaksantin sayesinde katarakt riskinin azaltılmasında etki olur. Mükemmel bir A vitamini kaynağı olan yumurta düzenli ve aşırıya kaçmadan tüketildiği zaman gözler için ciddi kazanımlar elde edilmesine vesile olur.

Yumurtanın Faydası - Beyin Sağlığı

BEYİN SAĞLIĞI

Yumurta, içeriğindeki kolin ile yeni beyin hücresi üretimine büyük etki yapıyor. Yumurtada bulunan aminoasitler, hücre fonksiyonu ile etkileşime geçerek, zihinsel ve nörolojik bozuklukları önlemek amacıyla nötotransmitter dengesini korumaya yardımcı olur. Bu nedenle yumurta beyin hücrelerinin gelişimine büyük katkı sağlıyor. Böylece öğrenme ve hafıza gibi bilişsel fonksiyonları güçlendiriyor. Zihin gücünü artırmak için her sabah bir yumurta yenilmeli.

Yumurtanın Faydası - Kolesterol

KOLESTEROL

Birçok kaynakta yumurtanın kolesterol seviyesini yükselttiği söylense de yapılan araştırmalarda günlük birden fazla yumurta tüketmenin sanıldığı gibi kan yağlarını olumsuz etkilemediği ortaya çıktı. Aksine, yumurta tüketiminin kan yağlarında sağlıklı yaşam için gerekli değişimlere öncülük ettiği belirtiliyor.

Yumurtanın Faydası - Kemikler

KEMİKLER

Yumurta, birçok faydasının yanında kemik dostu bir besindir. İçeriğindeki A, D ve K vitamini ile vitamini ile kemik gelişimi ve büyümesine büyük katkı sağlarken, kemik erimesinin de önüne geçmektedir. İçeriğindeki protein ile kas kütlesi oluşturmanın ve kemik sağlığını korumanın önemli bir parçasıdır.