Anasayfa Bizden Haberler Yumurtanın Bilinmeyen Faydaları
Yumurtanın Bilinmeyen Faydaları

Yumurtanın Bilinmeyen Faydaları

Yaşamımızı sürdürebilmek ve vücut fonksiyonlarımızı daha verimli hale getirebilmek için dengeli ve sağlıklı beslenmemiz şart. Her gün dengeli ve yüksek kalitede enerji, yağ ve karbonhidrat almamız gerekir. Yumurta ise günlük yaşam pratiğinde tükettiğimiz besinler arasında anne sütüne en yakın protein örüntüsüne sahip besin olarak beslenmemizde önemli yer tutuyor. Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de 400’den fazla seçkin marketin raflarında sizleri bekleyen Altaş Yumurta’dan yumurtanın pek de bilinmeyen faydaları… 

  • Bağışıklık sistemini güçlendiren yumurta, içerisinde temel amino asitler ile yüksek miktarda A vitamini ve kolin bulunmaktadır.
  • Özellikle çocukluk çağındaki bireylerin zinde ve sağlıklı olmalarına, enfeksiyonlardan korunmalarına yardımcı olur. Hücrelerin yenilenmesi, beynin gelişebilmesi için bebeklerin ilk altı aydan sonra ek besinlere geçişte anne sütünden sonra ilk başlanması gereken besinlerden biri yumurtadır.
  • Yumurta tüketerek vücudunuzun demir ihtiyacının tamamına yakınını karşılayabilirsiniz. Demir emilimi eksikliğinden şikâyetçiyseniz beslenme listenizde yumurtaya zirvelerde bir yer verebilirsiniz.
  • Yapılan araştırmalar kahvaltı öğününde yumurta yiyen kişilerin, iştah kontrolü konusunda tüketmeyenlere göre daha başarılı olduğu yönünde sonuçlar ortaya koyuyor. Yumurta ile beslenmek kilo kontrollerini sağlayıp obezite riskini aza indirmenize yardımcı olur.
  • Yeni güne kaliteli protein alarak başlamak özellikle yorucu iş yaşantısı için büyük önem taşır. Çoğu kez zaman yetersizliğinden dolayı kahvaltı öğününü ihmal ediyoruz ya da birkaç lokmayla geçiştiriyoruz. Ancak bu tempoda sağlığımızı korumak için iyi bir kahvaltı ve kaliteli proteini ihmal etmemeliyiz.
  • Öğle yemeklerinde ya da akşam öğününde yumurtalı pratik tarifler hem hayatınıza lezzet katar hem de besin değerlerinizi olumlu yönde etkiler. Tariflerin içerisinde ıspanak gibi başka gıdaların da yer almasıyla birlikte, vücudunuzun alması gereken pek çok vitamin ve minerali aynı anda sağlayabilirsiniz.
  • Sağlıklı yetişkinler ve büyüme evresindeki çocuklar için her gün bir adet yumurta tüketmek beslenme uzmanlarının birincil tavsiyeleri arasında. Bununla birlikte kolesterol problemi bulunan kişiler için bu durumun haftanın üç ila dört günü şeklinde olması da beslenme uzmanlarının uyarıları arasında…

Siz de sağlıklı ve kaliteli protein içeren bir beslenme düzeni oluşturmak istiyorsanız Altaş Yumurta sizlerle…