Anasayfa Bizden Haberler Işıltılı Bir Cilt İçin Yumurta ve Zeytinyağı Karışımı
Sağlıklı Cilt İçin Ne Yapılmalı

Işıltılı Bir Cilt İçin Yumurta ve Zeytinyağı Karışımı

Olumsuz hayat şartları ve yaşlanma en çok cildi yıpratır. Cildi sağlıklı tutmak için özellikle kadınlar her türlü karışımı kullanıyor. Peki cilt bakımında yumurta, zeytinyağı, su ve muz gibi besinlerin etkili olduğunu ne kadarımız biliyor? Pırıl pırıl bir cilt için ne yapılması gerekiyor gelin birlikte bakalım…

Cildimizin çabuk yaşlanması ve kırışıklıkların artmasında mineral ve vitamin eksiklikleri, güneş ışınları, kirli hava, zararlı maddelerin tüketimi gibi pek çok sebep bulunmaktadır. Ancak genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmak hiç de zor değil.

Bol Bol Su Tüketin

Cildinizin daha parlak ve sağlıklı görünmesi için gün içerisinde bol bol su için. Günde en az 2 litre su tüketilmesi durumunda zamanla cildinizde meydana gelecek değişikliğe siz de şaşıracaksınız. Bol su tüketimi cilt bakımının yanında vücut sağlığı için de çok önemli. Az su tüketiyorsanız cildiniz kuru ve cansız görünür unutmayın!

Yazın Mutlaka Güneş Koruyucu Krem Kullanın

Cildinizin canlı görünmesini istiyorsanız güneş ışınlarından korunmalısınız. Sadece deniz kenarında güneşlenirken değil dışarıya çıkarken de yüzünüze güneş koruyucu sürün. Aksi durumda cildinizde güneş lekeleri meydana gelir ve bud a cildinizin daha hızlı kırışmasına neden olur.

Dengeli Beslenin

Sağlıklı bir cilt yapısı için için bol bol meyve ve sebze tüketilmeli. Fazla yağlı ve şekerli besinlerden uzak durulup, vitamin ve mineral kaynağı yiyecekler tercih edilmeli. Böylece cildinizin daha genç ve canlı olmasına sağlarsınız. Özellikle portakal, mandalina, greyfurt, maydanoz, kivi, havuç gibi C vitamini barındıran gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Cildinizi Her Zaman Temiz Tutun

Kadınlarımız güzelliğini ortaya çıkarmak için makyaj yapar. Peki makyaj yapılması durumunda cildinizin bütün gün havasız kaldığını ve gözeneklerin kapandığını biliyor muydunuz? Bunun sonucunda ise cildinizde zamanla pürüzlü bir yüzey oluşur. Bunu önlemek için akşamları mutlaka makyajınızı temizleyerek yüzünüzü arındırın. Sadece gece yatarken temizlemek yeterli değil, uyandığınızda da cildinizi temizlemeyi unutmayın!

Düzenli Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Şunu unutmayın; düzenli bakım yaptığınızda cildiniz ölü hücrelerden ve fazla yağdan temizlenir. Böylece daha genç, parlak ve sağlıklı görünür. Cildinizin ışıl ışıl görünmesi için etkili olan bir maske tarifi istiyorsanız aşağıdaki tarif tam da size göre.

  • Bir adet muz
  • İki Altaş Yumurta
  • Yarım fincan zeytinyağı

Yumurtaları ve zeytinyağını bir kapta karıştırın. Ardından içerisine bir adet muz katıp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazır olan karışımı yüzünüze ve boynunuza sürerek yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Hazırladığınız bu maske ile cildiniz nemlenir, gençleşir ve ışıl ışıl bir görünüm elde edersiniz.