Anasayfa Yemek Tarifleri Enfes Menemen Tarifi!
Enfes Menemen Tarifi!

Enfes Menemen Tarifi! Domatesi Bu Şekilde Doğrayarak Lezzeti Katlayabilirsiniz!

Kahvaltıların eşsiz lezzeti menemen lezzet ve mutluluğa ulaşmanın en ucuz ve zahmetsiz yollarından biri. İçerisine koyulan malzemeler ve baharatlarla eşsiz bir lezzet şölenine dönen menemen için usta şeflerin püf noktaları… Altaş Yumurta enfes yumurtalı tarifleriyle sofralarınıza lezzet katmayı sürdürüyor.

Türk insanının damak tadında menemenin apayrı bir yeri var. Peki mutfakta en beceriksiz insanın bile yapabileceği lezzetli bir yemek olan menemen, nasıl ziyafet sofralarına yakışacak bir spesiyal haline gelir? İşte usta şeflerden menemenin püf noktaları…

Püf Noktası Doğrama

Domates, biber ve soğanın ayrı ayrı ve çok küçük biçimde doğranması gerekir. Bütün malzemeler karıştırıldığında birbirleri içinde kaybolmaları menemenin lezzeti açısından önemli bir nokta. Bu şekilde pişirme esnasında bütün sebzeler eşit pişer ve lezzet dağılımı homojen olarak gerçekleşir.

Menemenin lezzetini arttırmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de tereyağı kullanmaktır. Yağ eridikten sonra soğanlarınızı ekleyerek pembeleşinceye kadar kavurabilirsiniz. Sonrasında biberleri ve en son da domateslerinizi ekleyin. Bu sayede malzemeler doğru sırayla pişmiş olur ve ideal lezzete erişebilirsiniz.

Yumurta Ekleme

Sebzelerinizin yeterince kavrulmasının ardından en önemli nokta Altaş Yumurta’nın karışıma dahil olacağı andır. İsterseniz doğrudan Altaş Yumurtaları tavanın içerisine kırabilir yahut başka bir kâsede karıştırarak tavaya ekleyebilirsiniz. Ancak homojen bir karışım için ayrı bir kâse kullanmak daha doğrudur. Son olarak tavanın ağzı kapalı biçimde kısık ateşte bir süre daha pişirip sıcak sıcak servis edebilirsiniz.

Sofralarınız Altaş Yumurta ile şenlendirmek için enfes tarifler paylaştığımız blog sayfamızı takip etmeye devam edin.